Medarbejdere på FGU Aarhus

Her finder du kontakt info til samtlige medarbejdere på skolen. I alfabetisk rækkefølge.
I dropdown-boksen kan du filtrere efter fagområde og placering. Eller skriv navnet på den du søger i søgefeltet.

For generelle henvendelser til skolen, se vores kontaktside.

Aggi Larsen

Aggi Larsen

Adm. leder

Skejby
Agnete Juul

Agnete Juul

Ordblinde- og SPS-vejleder, Vest

Vest
Alexander Hauge Pedersen

Alexander Hauge Pedersen

Almenlærer Basis

Skejby
Alice Elena Jacobsen

Alice Elena Jacobsen

Faglærer F16

Allan Frederiksen

Allan Frederiksen

Skoleleder, Egaa

Egaa
Allan Kirkegaard

Allan Kirkegaard

Almenlærer

Skejby
Anders Buhl

Anders Buhl

Vejleder - Sprogholdet, Mad og Ernæring, Butiksholdet og EGU

Vest
Andreas Lundberg

Andreas Lundberg

Almenlærer

FGUonline.nu
Andreas Naur Jørgensen

Andreas Naur Jørgensen

Almenlærer

Skejby
Anette Borggaard

Anette Borggaard

Almenlærer

FGUonline.nu
Anette Due Asmussen

Anette Due Asmussen

Vejleder - Teater, F16, AGU

Skejby
Angeza Zadran

Angeza Zadran

Almenlærer Basis

Skejby
Anja Dudkina Eskildsen

Anja Dudkina Eskildsen

Almenlærer AGU

Skejby
Anna M. Andersen

Anna M. Andersen

Faglærer - Hold A

Vest
Anna Marie Isabella Simper

Anna Marie Isabella Simper

Almenlærer

Vest
Anna With Breinholt

Anna With Breinholt

Almenlærer

Egå
Anne-Marie Lihn

Anne-Marie Lihn

Faglærer - Mad og ernæring

Vest
Astrid Kolind Riemer

Astrid Kolind Riemer

Almenlærer

Skejby
Berith Nielsen

Berith Nielsen

Vejleder - Metal, Tekstil, Makerspace, Mad & Ernæring

Skejby
Birgitte M Christensen

Birgitte M Christensen

Service

Skejby
Birgitte Markmann Kirkeby

Birgitte Markmann Kirkeby

Faglærer - Omsorg og sundhed

Egaa
Bodil Havelund Lykkegaard

Bodil Havelund Lykkegaard

Mentor for Hold A

Vest
Camilla Pedersen

Camilla Pedersen

Almenlærer

FGUonline.nu
Camilla W Schmidt

Camilla W Schmidt

Almenlærer og Faglærer - Tekstil-holdet

Skejby
Carl Christian Engel

Carl Christian Engel

Almenlærer og vejleder

Skejby
Caroline Elisabeth Jensen

Caroline Elisabeth Jensen

Almenlærer

Skejby
Carsten Friis

Carsten Friis

Kok

Skejby
Christian Christensen

Christian Christensen

Almenlærer

Skejby
Christoffer Møller Viuff Østergaard

Christoffer Møller Viuff Østergaard

Faglærer - Musikholdet

Skejby
Claus Bentsen

Claus Bentsen

Direktør FGU Aarhus

Skejby
Dennis Møller

Dennis Møller

Faglærer, Butik

Vest
Eddy Sønderiis Jensen

Eddy Sønderiis Jensen

Faglærer - Rap-holdet

Vest
Emilie Ursula Messell

Emilie Ursula Messell

Faglærer - Mediegrafisk

Skejby
Eric Hanno Rafman

Eric Hanno Rafman

Faglærer - Motor og mekanik

Egaa
Fatiha Zidouh

Fatiha Zidouh

Service

Skejby
Francois Bapolisi

Francois Bapolisi

Service

Skejby
Frank Rieper Jensen

Frank Rieper Jensen

Almenlærer

Vest
Gitte M. Baumann

Gitte M. Baumann

Vejleder - Hold A, 2 ukrainske hold, Studie D

Vest
Gry Fejerskov Ingeslev

Gry Fejerskov Ingeslev

Skoleleder Skejby

Skejby
Hanne Christensen

Hanne Christensen

Almenlærer

Vest
Henning H Jensen

Henning H Jensen

Service

Skejby
Henrik Juel Knudsen

Henrik Juel Knudsen

Vejleder - Foto, Mediegrafisk, AGU

Skejby
Henrik Mikkelsen

Henrik Mikkelsen

IT-administrator

Skejby
Henrik Stasiak Hagelquist

Henrik Stasiak Hagelquist

Almenlærer

Skejby
Jens Johannesen

Jens Johannesen

Faglærer - Byg og bolig

Egaa
Jens Ole Jørgensen

Jens Ole Jørgensen

Skoleleder, Vest

Vest
Jeppe Degn Nielsen

Jeppe Degn Nielsen

Faglærer F16

Skejby
Jesper Rosenberg

Jesper Rosenberg

Service

Skejby
Jimmi Benn Jørgensen

Jimmi Benn Jørgensen

Faglærer - Byg og bolig

Egaa
Joan Bak

Joan Bak

Vejleder - Byggepladsen, Omsorg og Sundhed, Motor og Mekanik, Byg og Bolig samt AGU

Egaa
Johan Plesner

Johan Plesner

Faglærer Hold A

Vest
Johan Severin Schultz Larsen

Johan Severin Schultz Larsen

Faglærer, F16

Skejby
Johannes Nørrelykke

Johannes Nørrelykke

Faglærer - Musik-holdet

Skejby
Johannes Thomsen

Johannes Thomsen

Faglærer - Metal-holdet

Skejby
Karen Marie Amtoft Back

Karen Marie Amtoft Back

Faglærer

Skejby
Karin Kristensen

Karin Kristensen

Administration

Egaa
Katrine Dalkiær Mortensen

Katrine Dalkiær Mortensen

Almenlærer

FGUonline.nu
Katrine Orleman Thrane

Katrine Orleman Thrane

Almenlærer

Egaa
Kirsten Backhausen

Kirsten Backhausen

Almenlærer

Skejby
Kirsten Høyer

Kirsten Høyer

Almenlærer

Vest
Kirsten Kronborg Nielsen

Kirsten Kronborg Nielsen

Køkkenassistent

Egaa
Kjeld Birch Friis

Kjeld Birch Friis

Vejleder - Musik, AGU

Skejby
Kramer Madsen

Kramer Madsen

Faglærer - Teater-holdet

Skejby
Kristian Kjærager

Kristian Kjærager

Faglærer - Omsorg og Sundhed

Egå
Kristoffer Larsen

Kristoffer Larsen

Projektkoordinator/elevadm.

Skejby
Laila Pedersen

Laila Pedersen

Faglærer - Mad og ernæring

Vest
Lars Brun Nielsen

Lars Brun Nielsen

IT administrator

Lars Hartman

Lars Hartman

Kok

Skejby
Lene Guldborg Johansen

Lene Guldborg Johansen

Administration / Reception

Linda Bak Schröder

Linda Bak Schröder

Almenlærer

FGUonline.nu
Linda Bjôrk Ólafsdóttir

Linda Bjôrk Ólafsdóttir

Køkkenmedhjælper

Vest
Linda Olsen

Linda Olsen

Faglærer - Mad og ernæring

Skejby
Lisbeth K. M. Poulsen

Lisbeth K. M. Poulsen

Almenlærer

Skejby
Lise Julsrud

Lise Julsrud

Administration / Økonomi

Skejby
Lise Lindholm Nielsen

Lise Lindholm Nielsen

Almenlærer

FGUonline.nu
Liv Crescesse Bønsøe

Liv Crescesse Bønsøe

Faglærer - Danse-holdet

Vest
Lone Andersen

Lone Andersen

Vejleder - Rap, Dans, AGU

Vest
Lotte Ladefoged

Lotte Ladefoged

Almenlærer

Skejby
Maja Santana

Maja Santana

Almenlærer

Skejby
Malene Graves Elmer

Malene Graves Elmer

Almenlærer

FGUonline.nu
Maria Bashir

Maria Bashir

Almenlærer

Egå
Marianne Tang Christensen

Marianne Tang Christensen

Almenlærer

Vest
Marie Halberstadt Nørgaard

Marie Halberstadt Nørgaard

Projektkoordinator

Martin Christiansen

Martin Christiansen

Faglærer Byggepladsen

Egå
Mette Bjerge

Mette Bjerge

Ordblinde- og SPS-vejleder, Skejby & FGUonline.nu

Skejby & FGUonline.nu
Mette Hjortlund Christensen

Mette Hjortlund Christensen

Almenlærer

FGUonline.nu
Mie Seeberg

Mie Seeberg

Administration

Vest
Mona Nielsen

Mona Nielsen

Almenlærer

Skejby
Olga Kutrovska

Olga Kutrovska

Almenlærer - UA-hold

Vest
Orla Dall

Orla Dall

Vejleder og koordinator - FGU Online

FGUonline.nu
Peer Henning Mortensen

Peer Henning Mortensen

Faglærer - Foto-holdet

Skejby
Per Nissen

Per Nissen

Kommunikation

Skejby
Peter Harder Schandorff

Peter Harder Schandorff

Almenlærer

Skejby
Peter Nielsen

Peter Nielsen

Almenlærer - Byg og bolig - AGU

Egaa
Pia Danielsen

Pia Danielsen

Sekretariatsleder

Skejby
Pia Hyllested

Pia Hyllested

Elevadministration

Skejby
Piratheep Krishnapalan

Piratheep Krishnapalan

Almenlærer

Skejby
Preben Nielsen

Preben Nielsen

Køkken og regøring

Egå
Rasmus Bovbjerg Poulsen

Rasmus Bovbjerg Poulsen

Faglærer Motor & Mekanik

Egå
Roy A Hjelmeborn

Roy A Hjelmeborn

Vejleder på EGU

Egaa
Rune Bille

Rune Bille

Almenlærer

FGUonline.nu
Søren Karim Bech

Søren Karim Bech

Faglærer - Rap-holdet

Vest
Søren Otzen Kristensen

Søren Otzen Kristensen

Faglærer - Makerspace

Skejby
Tom Rasmussen

Tom Rasmussen

Pedel & Chauffør

Skejby
Trine Pristed Bækgaard

Trine Pristed Bækgaard

Vejleder - AGU

Skejby
Violeta Nitu

Violeta Nitu

Almenlærer - Tekstil-holdet, AGU

Skejby